SLYŠ VELKÝ ZÁKON,TEN AŤ TVŮJ KROK ŘÍDÍ, BUĎ STRÁŽCEM STROMŮ, KVĚTŮ, ZVÍŘAT, LIDÍ.
A NETKNI SE JICH NEŠETRNOU DLANÍ, JEŽ Z NEZNALOSTI MNOHDY HRUBĚ ZRANÍ.

Mlejneček
VÍTEJTE V OBYČEJNĚ NEOBYČEJNÉM ÚDOLÍ, KDE ŽIJEME A PRACUJEME
kořenářka
Žijeme v malém domečku na dně údolí, spíše soutěsky mezi lesy. Po deseti letech hospodaření na naší malé farmě jsme se konečně dočkali časů, že se na lidi jako jsme my nepohlíží jako na spolek bláznů, alespoň část společnosti dochází k poznání, že není udržitelný dosavadní kořistnický způsob života.

ÚRODA V PŘEDJAŘÍ

5. února 2015 v 19:49 | kořenářka |  BIOZAHRADNICTVÍ
Při pohledu na bedničky nejrůznějších jarních natí a salátových bylinek málokoho napadne, jak složitá byla cesta k jejich sklizni. To, co bez problémů samo naroste v několika málo rostlinách, stává se často pěstitelským oříškem, když je třeba dosáhnout pravidelné, dlouhodobé sklizně kvalitních výpěstků vzhledem, chutí, množstvím i cenou konkurenceschopných s tím, co zákazník zná z regálů supermarketů. Když chce pěstitel nabízet i restauracím, čeká se od něj kvalita a pravidelnost, musí být spolehnutí, že sjednaná dodávka bude k dispozici dle dohody. Při vyšší ceně za bioprodukt je samozřejmostí bezvadný vzhled a standartní trvanlivost. A než se to všechno vyladí, trvá to docela dlouho, ale pro nás je to cesta kupředu.
Abychom mohli v předjaří co nedřív sklízet a prodávat, starat se musíme už v pozdním létě.
KOZLÍČEK POLNÍČEK, nenáročná rostlinka s typickou vůní a oříškovou chutí. Polníček, je vděčný za lehčí, mírně vlhkou půdu ve staré síle - hnojení čerstvou mrvou se mu moc nelíbí. Dobře roste i v polostínu. Sklizeň se dá rozložit, když máme trochu polníčku v pařeništi, trochu zakryjeme textilií a zbytek roste ve volné půdě. Na teplo reaguje bylinka rychlým růstem, koncem května vykvétá bledě modrými kvítky. Sama se vysévá poměrně velikými semeny. Mladé rostlinky se pak objevují koncem srpna. Nové lístky poskytne v říjnu a listopadu a bezpečně přezimuje. Slimákům moc nechutná. Nevykvetlé výhonky poskytují chutný lehký salát s dietetickými účinky.
KORIANDR SETÝ, pěstovaný ke sklizni čerstvých listů je na jaře a v létě opravdovým pěstitelským oříškem. Velice rychle vykvétá, ztrácí tím vůni a znalci jej odmítají. Teprve podzimní výsev, kdy rostlina pociťuje úbytek slunečního svitu a blížící se zima způsobí, že vyrůstá množství křehkých listů jako peřinka před mrazy. Bylinka už vůbec nechce kvést, to až na jaře. Porost lze zakrýt a při oblevě sklízet celou zimu. A pak znovu a znovu vysévat. Koriandr se též nazývá čínská petržel a čínská, vietnamská, indická, ruská a ukrajinská komunita jej jako naši naťovou petrželku opravdu používá. V orientální kuchyni jsou semena a listy nedílnou součástí karí směsí k ochucení pokrmů z rýže, masa, zeleniny a luštěnin. Bylinka ulehčuje trávení, čistí krev a příznivě působí na sliznice v trávicím systému.
KERBLÍK TŘEBULE, méně známá bylinka s jemnými členitými listy se svým životním cyklem trochu podobají koriandru. Stejně jako on se vyznačuje krátkověkostí, rychlým vykvétáním za dlouhého dne, ochotně se přesévá. Semena brzy klíčí, ale o stálou zásobu kvalitní nati třeba neustále pečovat, kvetoucí rostlina je bezcenná. Líbí se mu v polostínu, v lehčí, živné, mírně vlhké půdě. Od výrazného orientálního koriandru se liší delikátní chutí a vůní se stopou lékořice, je oblíben zvláště v kuchyni francouzské, v salátech, omáčkách, marinádách, drůbežích i rybích pokrmech. zásadně se přidává do hotových jídel, varem by se aroma ztratilo. Zlepšuje trávení a podporuje látkovou výměnu.
BATOLKA PROROSTLÁ, u nás téměř neznámá bylinka se někdy nazývá jako zimní portulák nebo hornický salát. Pochází ze Severní Ameriky a je zcela mrazuvzdorná a nenáročná. Ve své domovině tvoří spodní patro řídkých listnatých lesů a z toho lze odvodit požadavky na stanoviště. Nejlépe roste v mírném polostínu a lehčí vlahé půdě. Pod ochranou pařeniště lze lístky sklízet celou zimu ale rychle roste na jaře. Jsou jemné chuti připomínající ledový salát nebo špenát. Koncem května vykvétají v mističkovitých listech drobné bílé kvítky, které jakoby lístky prorůstají, odtud neobvyklý název. Lze je také použít k jídlu nebo zdobení pokrmů. Batolka se sama přesévá a semenáčky se objevují během září a října.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama